Novaĵoj‎ > ‎

"Aroma Jalto"-2010 (la 22-a Esperanto-festivalo)

опубліковано 14 бер. 2010 р., 18:19 Ardo Klubo   [ оновлено 14 бер. 2010 р., 19:03 ]

Informfonto: http://aromajalto.ukrainio.org.ua

La festivalo okazos en Krimeo, urbo Jalto dum 29.aprilo-9.majo.2010

Programo

29.04. Ĵaŭdo. Alvena tago

9.00 – 23.00 Registriĝo, enloĝiĝo, orientiĝo,respondecas Volodimir Hordijenko (V.H.), Miĥail Ĵdanov.
19.00 Instruado de E-kantoj, resp. Pavel Moĵaev
20.00 Anĝeloj kaj novicoj, Ole Pokotilo

30.05. Vendredo. Interkona tago

 8.30  Matenmanĝo,
 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj: Perfektiga grupo, la instruisto estas;
         Paroliga grupo – Olga Hromova; Komencanta grupo - Svitlana Kozarenko.   
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Ekskurso tra la urbo, de Pavel Moĵaev
18.00 Vespermanĝo,
19.00 Libroservo, Tatjana Auderskaja
20.00 Interkona vespero, Katerina Semenova

01.05. Sabato, Amika tago

 9.30  Matena  anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj   
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Veturado al Livadia palaco, piedmarŝo lau cara pado al “Hirunda nesto”, V.Katin    
19.00 Libroservo, Tatjana Auderskaja
20.00 Koncerto de Pavel Moĵaev

02.05. Dimanĉo, Intelekta tago

 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,  
11.30 Komuna fotado, V.H   
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Ekskurso al Alupka palaco, Jelena Snigirjova
14.00 Piedmarŝo al monto Aj-Nikola, V.Katin
18.30 ULEI-kunsido, V.Hordijenko
19.30 Libroservo, Tatjana Auderskaja
20.00 Intelektaj ludoj, Tatjana Auderskaja

03.05. Lundo,Turista tago

 8.00  Turista marŝo al Demerĝi Vjaĉeslav Katin
 9.00  Ekskurso al Sebastopolo, Jelena Snigirjova
 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
19.30 Libroservo, Tatjana Auderskaja
20.00 Universitato

04.05. Mardo, Interesa tago

 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,  
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
12.00 Piedmarŝo laŭ Botkina pado, Vjaĉeslav Katin
14.00 Ekskurso al kampeto de fabeloj, Jelena Snigirjova
18.30 Kunveno de E-klubgvidantoj, V.Hordijenko
19.30 Libroservo, Tatjana Auderskaja
20.00 Esperanto-filmoj, Tatjana Auderskaja

05.05. Merkredo, Aroma tago

 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,    
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Ekskurso al Nikita Botanika Ĝardeno, Jelena Snigirjova
14.00 Piedmarŝo al Uĉ-Koŝ, V.Katin
19.00 Instruado de E-kantoj
20.00 Koncerto

06.05. Ĵaudo. Sprita tago

 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,    
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Veturado kaj piedmarŝo al Masandra palaco, Vjaĉeslav Katin
14.00 Ekskurso al Gurzuf, Jelena Snegirjova
20.00 La klubo de gajaj kaj spritaj, (KGS), Oksana Palivoda

7.05. Vendredo, Bela tago

 8.00  Piedmarŝo al Demerĝi, Vjaĉeslav Katin   
 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Turista marŝo al la montara lago, Vjaĉeslav Katin
14.00 Ekskurso al la muzeo de A.P.Ĉeĥov
19.00 Libroservo, Tatjana Audeskaja
20.00 Universitato

8.05. Sabato, Adiaŭa tago

 9.30  Matena anonckunveno, V.H.
10.00 Esperanto-kursoj,    
12.00 Diplomiga seminario por eduko de Cseh-metodaj instruistoj, Atilio Orellana Rojas                          
14.00 Piedmarŝo al akvofalo „Diana”, Vjaĉeslav Katin
14.00 Ŝippromenado sur la maro
19.00 Libroservo, Tatjana Audeskaja
20.00 Solena fermo, adiaŭa vespero, kvizo, V.H., Miĥail Ĵdanov.

9.05. Dimanĉo, Tago de Venko

 9.30  Adiaŭa amika rondo
10.00 Improvizaĵoj
12.00 Disveturado



Comments